ul. Mickiewicza 32,
76-200 Słupsk

+48 (59) 84 24 894
sekretariat@lo2.slupsk.pl

Gala Wolontariatu. Nagrody i dyplomy dla wolontariuszy II LO w Słupsku :)

Pomieszczenie w czarnej tonacji. Z sufitu zwisają czapki Mikołaja. Grupa uczestników gali pozuje do zdjęcia. 18 grudnia 2021 roku w Słupskim Ośrodku Kultury (dawny EMCEK) odbyła się Gala Wolontariatu, podczas której nagrodzone zostały organizacje, kluby wolontariusza,, najaktywniejsi członkowie oraz koordynatorzy. Gala - mimo obostrzeń sanitarnych - miała niezwykle uroczysty charakter. Część główną uroczystości poprzedził koncert zespołu „Strach przed latem”, czyli Małgorzata Burjan i Patryk Skarbek - Tłuchowski.

Nasze liceum reprezentowały pani Dorota Kłos - koordynatorka szkolnego Korpusu Solidarności - oraz uczennice klasy 3B: Lena Arciszewska i Oliwia Mutka, która odebrała specjalne wyróżnienie za wielkie serce i aktywność wolontaryjną w wielu obszarach. Dyplomy otrzymały również uczennice nieobecne na uroczystościach z powodów epidemicznych: Zuzanna Łuczak, Natalia Patejuk i Adrianna Szmigiero. Nagrodę otrzymała także opiekunka Klubu Wolontariusza „Micek i przyjaciele”, pani Marta Chróścicka  - Wnętrzak.

Czytaj więcej...

Korpus Solidarności. Działamy!

Logo Korpusu Solidarności Adrianna Szmigiero, Oliwia Mutka, Zuzanna Łuczak, uczennice klasy 2b i 2c, a zarazem wolontariuszki Korpusu Solidarności, przygotowały i  zrealizowały projekt wolontaryjny “Wyjdź do ludzi z ludźmi”.  14 grudnia br. dziewczyny zaprosiły seniorki i seniorów, podopiecznych  Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku, do herbaciarni w Spichlerzu Richtera na herbatę, ciastko i zabawę w różne  gry planszowe. Projekt został zrealizowany dzięki grantowi uzyskanemu w ramach konkursu na projekt wolontaryjny, organizowany przez Korpus Solidarności.

Czytaj więcej...

I Pomorskie Forum Wolontariatu

Grupa osób stoi na scenie i pozuje do zdjęcia W piątek (3.12) uczennica klasy 3b Oliwia Mutka wraz z nauczycielką Panią Dorotą Kłos miały przyjemność uczestniczyć w 1 Pomorskim Forum Wolontariatu, które odbyło się w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

W programie Forum była debata oksfordzka „Wolontariat Szkolny to przykry obowiązek”, debata wolontariuszy i koordynatorów, world cafe oraz zwiedzanie muzeum. Przedstawicielki naszego liceum wzięły udział we wszystkich punktach programu i miały okazje wymienić się swoim doświadczeniem i spostrzeżeniami z innymi koordynatorami i wolontariuszami z województwa pomorskiego. 

 

 

Czytaj więcej...

Czysta (nasza) Słupia

IMG 20210417 110321043 HDR W sobotę 17 kwietnia 2021 roku wolontariusze klubu  „Micek i przyjaciele” wzięli udział w ogólnopolskiej akcji “Operacja Czysta Rzeka”. Grupa uczniów II LO - Olivia Jackiewicz, Daria Lewicz, Lidia Kalinowska, Olaf Kulwas, Julia Dobranowska, Adrianna Szmigiero z opiekunką wolontariuszy panią Dorotą Kłos - dołączyła do słupskiego sztabu akcji, czyli rzeszy 150 wolontariuszy, którzy przez cztery godziny pracowali, by nasza rzeka była czysta.

Udało nam się  posprzątać okolice Słupi wzdłuż ulicy Krakusa. Naszym sprzymierzeńcem tego dnia okazała się  pogoda, która dodała nam energii i zmotywowała  do aktywnego działania. Wyposażeni w worki na śmieci oraz rękawiczki i z zachowaniem rygoru epidemicznegp doprowadziliśmy do porządku spory teren lasku, który - ku naszemu zaskoczeniu - był pełen śmieci i różnorodnych odpadów. Niektóre z nich były naprawdę ciężkie, ale dzięki współpracy uczestników oraz pomocy narzędzi takich jak kontenery i taczka, wszystko się powiodło. Wolontariusze zakończyli sprzątanie po upewnieniu się, że leśny teren został pięknie wyczyszczony. Dla uczniów z klubu „Micek i przyjaciele” było to naprawdę wartościowe przeżycie, każda osoba zaangażowana w akcję dołożyła swoją cegiełkę do wspaniałej inicjatywy, która uwrażliwia nas na dobro środowiska oraz schludny wygląd naszego miasta. Takie wydarzenia powinny być organizowane częściej, ponieważ nie tylko ratują naszą planetę, ale także zacieśniają więzi między uczniami.

To była też dla nas świetna zabawa:)

Julia Dobranowska

Czytaj więcej...

Gramy z radością❤️

wolontariusze WOŚ z 2 LO  31 stycznia br. odbył się 29 finał WOŚP.  Wolontariusze Szkolnego Klubu “Micek i przyjaciele” włączyli się do akcji zorganizowanej przez Słupski Sztab Orkiestry. Śnieżna pogoda i sanitarne obostrzenia nie zatrzymały nas w domu. Kilkunastoosobowa grupa wolontariuszek i wolontariuszy naszej szkoły kwestowała na słupskich ulicach od godziny 11.30.

W tym roku zbieraliśmy pieniądze na wsparcie laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Możliwość udziału w tym dziele i spotkania z hojnymi darczyńcami dały nam wiele radości.

Dorota Kłos (opiekunka klubu) i wolontariusze II LO.