ul. Mickiewicza 32,
76-200 Słupsk

+48 (59) 84 24 894
sekretariat@lo2.slupsk.pl

Micek walczy z nowotworami krwi!

Plakat z datą akcji DKMS Zapraszamy wszystkich chętnych, pełnoletnich uczniów i nauczycieli do włączenia się w akcję rejestracji Potencjalnych Dawców szpiku Fundacji DKMS w Micku!
27.04 zajrzyjcie do sali nr 7 (obok Chill Roomu) w godzinach 8:30 – 11:00, a tam dowiecie się jak się zarejestrować i jeżeli się zdecydujecie, będziecie mogli to zrobić! Weźcie ze sobą legitymację, dowód osobisty lub paszport, gdyż potrzebny będzie Wasz pesel.
 

Twoje wsparcie ma znaczenie. Pomóż chorym na nowotwory krwi, podaruj szansę na życie!

Światowy Dzień Zespołu Downa

IMG 20220322 WA0000 21 marca 2022 nie tylko powitaliśmy wiosnę, ale również świętowaliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA. Nasi wolontariusze – Adrianna Szmigiero, Oliwia Mutka, Zuzanna Łuczak, Natalia Patejuk, Aleksander Szewczyk, Patryk Szlawski, Jeremi Borowski i Hubert Kwiatek - aktywnie uczestniczyli razem z członkami Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych "Wiatraczek" w akcji społecznej, której celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integracja z nimi. Bawiliśmy się na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Sienkiewicza przy napisie "I ❤️ Słupsk". Był to dzień niezwykle słoneczny i pełen uśmiechów,  empatii i życzliwości. Rozdaliśmy mnóstwo ciasta, tańczyliśmy, puszczliśmy bańki mydlane i malowaliśmy twarze - piękna to była zabawa!

"Micek i przyjaciele" po raz kolejny odwiedził przedszkole Miejskie nr. 25

Wolontariat szkolny  "Micek i przyjaciele" po raz kolejny odwiedził przedszkole Miejskie nr. 25 im. Kubusia Puchatka w ramach dnia św. Patryka. Nasz pobyt w przedszkolu wywołał dużo uśmiechu, radości i moc atrakcji. 💚🍀
 
  Grupowe zdjęcie wolontariuszy i dzieci   tańczące dzieci
Czytaj więcej...

Pomoc uchodźcom w Słupsku

Wolontariusz e z drugiego LO w punkcie odbioru ubrań Wraz z p. Marią Rządkowską oraz wolontariuszami pracującymi w miejskim punkcie pomocy uchodźcom pragnę podziękować uczniom klas 3E, 3F, 3G, 2B, 2C, 1C za spontaniczną pomoc w zebraniu odzieży oraz innych niezbędnych artykułów dla rodzin z Ukrainy. Jeżeli Wasza chęć pomocy jeszcze się nie wyczerpała, możecie przynosić  odzież, artykuły higieniczne oraz plecaki i artykuły piśmiennicze do sali 113. Wraz z p. K. Bilewicz dyżurujemy w miejskim punkcie pomocy, gdzie trafia pomoc mieszkańców Słupska i gdzie każdego dnia przychodzą ludzie, którzy takiej podstawowej pomocy potrzebują. Niestety, potrzebujących z każdym dniem przybywa i z każdym kolejnym dniem są to ludzie jeszcze bardziej straumatyzowani doświadczeniem wojny. W mediach wielokrotnie pada stwierdzenie, iż w przypadku pomocy uchodźcom wojennym należy się przygotować na maraton, nie sprint. Wspólnymi siłami możemy pomóc.
Karolina Szewczyk 
Bagażnik wypełniony workami z ubraniami

MICEK POMAGA

Dwie uczennice stoją wśród darów spakowanych w kartony  
Szkolny wolontariat "Micek i przyjaciele" dołączył się do zbiórek dla Ukrainy. Część darów przekazaliśmy do fundacji "Sub ventum", gdzie daliśmy środki higieny, pieluchy oraz słodycze dla dzieci. Wsparliśmy również Rondo, do którego zanieśliśmy paczki z ubraniami i jedzeniem dla żołnierzy.
MICEK POMAGA
 
Uczeń kuca wśród darów
 
 
 
Czytaj więcej...