ul. Mickiewicza 32,
76-200 Słupsk

+48 (59) 84 24 894
sekretariat@lo2.slupsk.pl

ERASMUS+ SPOTKANIE "POLSKI Z FINLANDIĄ"

Kolaż kilku zrzutów ekranu z komputerów w trakcie połączenia wideo. 16 listopada (wtorek) na 5 i 6 godzinie lekcyjnej, dzięki naszej koordynatorce Pani profesor Beacie Szlom, odbyło się w naszej szkole spotkanie online pomiędzy grupą projektową z Polski i Finlandii w ramach projektu From Facebook to TikTok. Become a savvy digital citizen  programu Erasmus+.
Podczas rozmowy przedstawiono nam filmik, dzięki któremu mogliśmy poczuć się oprowadzeni po nowoczesnym fińskim Liceum w miejscowości Paimio oraz po jego okolicy. Mieliśmy również okazję zaprezentować stworzoną przez uczniów naszej grupy projektowej prezentację ukazującą naszą szkołę oraz miasto.
Czytaj więcej...

Grupa projektowa „From Facebook to Tiktok. Become a savvy digital citizen”

Korytar szkolny. Uczniowie stoją na schodach w pobliżu tablicy informacyjnej. Kilka tygodni temu grupa projektowa „From Facebook to Tiktok. Become a savvy digital citizen” obchodziła Dni Erasmusa (14-16.10), w trakcie których powstały między innymi:

Prezentacja

Monitory rozmieszczone na szkolnych korytarzach wyświetlały stworzoną przez uczestników projektu prezentację. Dzięki temu inni uczniowie mogli zobaczyć, czym grupa się zajmuje i co dotychczas osiągnęła.

Gazetka na ścianie

W korytarzu przy schodach pojawiła się „odświeżona” gazetka, prezentująca stworzony przez grupę kolaż oraz plakat. Teraz lepiej odzwierciedla charakter projektu.

Czytaj więcej...

Powitanie wiosny w ramach Erasmus+

18 marca uczestnicy projektu Erasmus+ From Facebook to TikTok spotkali się online ze swoimi kolegami ze szkół partnerskich, aby wspólnie powitać wiosnę. Celem spotkania było stworzenie plakatów i sloganów, które uczczą nadejście wiosny. Uczniowie pracowali w grupach 3/4 osobowych i oto przedstawiamy efekty ich wspólnej pracy. Zapraszamy do podziwiania rezultatów i zagłosowania na Wasze 3 ulubione. Jesteśmy ciekawi, które plakaty najbardziej przypadną do gustu społecznościom szkolnym wszystkich krajów partnerskich!
 
koordynator projektu
Justyna Szczypek - Bogdanowicz

Utworzony za pomocą aplikacji Padlet

UCZNIOWIE II LO Z WIZYTĄ W PAFOS

Paphos to niezwykle urokliwe miast Paphos (Pafos) to niezwykle urokliwe miasto, które w czasach starożytnych było stolicą kraju. Dzięki niezliczonym zabytkom zostało wpisane na listę UNESCO i jest jednym z najlepszych miejsc na urlop na Cyprze dla osób lubiących zwiedzać. Za najpiękniejszą część Paphos uznawany jest port i jego okolice. Znajduje się tutaj zamek, który dawniej strzegł wejścia do portu, a obecnie jego główną atrakcją jest możliwość obejrzenia panoramy miasta z wieży. Piękna promenada wzdłuż wybrzeża to idealne miejsce na spacery o zachodzie słońca. Znajdziemy tu również stylowe tawerny, kawiarenki i restauracje. Według mitologii w okolicach wybrzeży Paphos narodziła się Afrodyta – bogini miłości i piękna. Dowodem na to jest słynna skała wyłaniająca się z błękitnych wód Morza Śródziemnego.
Zapraszamy do obejrzenia albumu ze zdjęciami ze spotkania uczniów naszej szkoły z uczniami naszej szkoły partnerskiej w Pafos na Cyprze! Uczniowie uczestniczą w spotkaniach w ramach programu Erasmus+ " From Facebook to TikTok. Become a savvy digital citizen."

Album ze zdjęciami ze spotkania https://sway.office.com/6i0WG4SLxdzwz7O3?ref=Link

Gwiazdkowy quiz międzynarodowy

MicrosoftTeams image 11 resized 20201220 045720936 Niesamowicie gorąco było w piątek 18.12.2020 podczas międzynarodowego spotkania uczniów i nauczycieli 6 krajów europejskich: Portugalii, Bułgarii, Cypru, Grecji, Finlandii i oczywiście Polski (Słupsk). Tak! Spotkaliśmy się online i reprezentanci wszystkich krajów zaprezentowali swoje świąteczne obyczaje, następnie wspólnie zagraliśmy w świątecznego Kahoota. A co to Kahoot? To ulubione narzędzie wielu uczniów i nauczycieli do interaktywnych quizów! Internet wrzał, kiedy blisko 90 uczniów znajdujących się w sześciu różnych miejscach Europy w tym samym czasie sprawdzało znajomość zwyczajów bożonarodzeniowych swoich krajów!!! Emocje sięgały zenitu, a czat spotkania pędził jak szalony. To było piękne, niepowtarzalne, pełne wspaniałych emocji przeżycie dla wszystkich! 
Czytaj więcej...