ul. Mickiewicza 32,
76-200 Słupsk

+48 (59) 84 24 894
sekretariat@lo2.slupsk.pl

ERASMUS+

padlet 202wld5x4e2dtt6t0002 00WIELKA GIELDA MICKIEWICZOWSKIEGO ERASMUSA

Drodzy uczniowie! Z ogromną radością informujemy, że nasza szkola będzie realizować 4 projekty wspólpracy europejskiej w ramach programu Erasmus+.

PROJEKT 1 COMPLEX CHALLENGES AND DEVELOP INNOVATIVE SOLUTIONS BY MASTERING CRITIC

Jeśli trochę na serio masz ochotę przedyskutować zagadnienia emigracji, praw czlowieka, systemów demokratycznych, dyskryminacji i interesuje Cię tematyka prospoleczna to koniecznie dolącz do tego projektu! Szkoly partnerskie - planowane wyjazdy: Hiszpania, Grecja, Turcja, Wielka Brytania

Koordynator Maria Rządkowska

PROJEKT 2 IMPROVE YOURSELF, DIVERSIFY YOUR FUTURE

Jeśli masz ochotę wspólpracować ze swoimi rówieśnikami z Wloch, Rumunii, Węgier czy Turcji rozwijając swoje kompetencje miękkie albo chcesz się dowiedzieć jakie umiejętności są potrzebne mlodzieży we wspólczesnym rynku pracy? Zgloś się do tego projektu!

Koordynator Maria Rządkowska

PROJEKT 3 LET'S STEM UP OUR EDUCATION!

Interesują Cie przedmioty ścisle? Chcesz poszerzyć swoja wiedzę w zakresie robotyki, programowania, projektowania 3D? Czy wiesz co znaczy skrót STEM i dlaczego jest ważny? W takim razie ten projekt jest dla Ciebie!
Szkoly partnerskie - planowane wyjazdy: Grecja, Slowenia, Rumunia, Wlochy, Turcja

Koordynator Maria Rządkowska

PROJEKT 4 FROM FACEBOOK TO TIK-TOK. BECOME A SAVVY DIGITAL CITIZEN!

Czy media spolecznościowe odgrywają w Twoim życiu ważną rolę? Czy wiesz jakie są konsekwencje ich nadużywania lub korzyści z nich wynikające? Wspólpracując z rówieśnikami z Finlandii, Portugalii, Cypru, Grecji i Bulgarii możesz wziąć udzial w warsztatach i zorganizować je dla mlodszych kolegów! Koordynator Justyna Szczypek - Bogdanowicz

Czytaj więcej...

Wyróżnienie za projekt Erasmus+

Wyroznienie za projekt Erasmus

 
W dniach 5-6.02.2020, Narodowa Agencja programu Erasmus+, zorganizowała w Warszawie seminarium pt Podziel się sukcesem programu Erasmus+ dla przedstawicieli szkół, w których realizowane były projekty wyróżniające się wysoką jakością, podczas oceny raportów końcowych. Ponieważ program w obecnej odsłonie dobiega końca, Narodowa Agencja chciała podsumować dokonania projektowe na przestrzeni ostatnich 7 lat.
Podczas spotkania, prowadzone były sesje uczenia się od siebie nowych metod i rozwiązań, które szkoły wprowadzały do praktyki szkolnej pod wpływem inspiracji zaczerpniętych z realizacji projektów oraz warsztatu z obszaru myślenia wizualnego, sztuki prezentacji oraz wykorzystywania mediów społecznościowych.
II Liceum Ogólnokształcące otrzymało wyróżnienie za wysoką jakość prowadzonych projektów w latach 2017-2019.

Conscious Consumers of Future w akcji!

70874451 2531758546914131 3311707844377575424 n  

Uczniowie biorący udział w projekcie, troszcząc się o nasze wspólne środowisko oraz zdając sobie sprawę z potrzeb i związków człowieka z naturą, postanowili założyć ogród przed szkołą. Znajdą się tam nie tylko ciekawe rośliny, o które podczas projektu nauczycieli się dbać, ale również domki lęgowe dla ptaków i owadów.

W końcu Ziemia jest nasza wspólna i nie jest prezentem od przodków. Pamiętajmy, że pożyczyliśmy ją od naszych dzieci!

 

 

Czytaj więcej...

Conscious Consumers of Future – Wszyscy jesteśmy ekologiczni

Image 1 To prawda, że projekt, w którym uczyliśmy się jak rozumnie i świadomie żyć na naszej planecie, powoli dobiega końca. Wiemy, że nie dostaliśmy Ziemi w prezencie od przodków, ale pożyliśmy ją od następnych pokoleń. Poznaliśmy wiele sposobów na ekologiczne życie oraz sporo zarówno nowoczesnych technologicznie jak i tradycyjnych rozwiązań, które każdy z nas może wprowadzić do własnego stylu życia. Dzięki programowi Erasmus+, w naszej szkole pojawiły się kosze do segregacji śmieci oraz zgniatarki do puszek i butelek. Uczestnicy i uczestniczki projektu przeprowadzili serię zajęć dla uczniów naszej szkoły, pokazując jak niewiele wystarczy zmienić w swoich zwyczajach żeby zadbać o naszą planetę.  Parafrazując J.F.Kennedy’ego „We are all eco-friendly!”

Czytaj więcej...

Goście z „Conscious Consumers of Future” z wizytą w naszej szkole

Erasmusplus W dniach 18 - 22 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się finał projektu „Concious Consumers of Future” realizowanego w ramach unijnego projektu edukacyjnego Erasmus +. Do Słupska przyjechali goście z Francji, Portugalii, Turcji i Włoch. Uczestnicy projektu odwiedzili zaawansowaną technologicznie oczyszczalnię ścieków w Słupsku, gdzie dowiedzieli się o tym, jak wielki wpływ na nasze życie ma woda, odwiedzili również nowoczesną elektrownię wodną, w której dowiedzieli się o znaczeniu odnawialnej energii oraz zwiedzili fabrykę okien Drutex, gdzie zapoznali się z nowatorskimi technologiami produkcji okien. Na zajęciach zorganizowanych w naszej szkole uczniowie stworzyli funkcjonalne meble z plastikowych butelek, w ten sposób zapoznali się z nowym, ekologicznym trybem życia „no waste”. Zagraniczni goście mieli także okazję poznać bliżej polską kulturę, kuchnię, zabytki i obyczaje. Uczestniczący w projekcie uczcili 21 marca, czyli pierwszy dzień wiosny wrzuceniem Marzanny do Słupi. Pomimo brzydkiej pogody, która towarzyszyła nam przez całą wymianę, wszyscy goście mile wspominają pobyt w naszym mieście.

Goście z "Mobile Apps - learn today, apply tomorrow" z wizytą w naszej szkole

d  

Od 1 do 5 kwietnia gościli u nas przedstawiciele 4 krajów- Hiszpania, Włochy, Turcja i Grecja. Był to bardzo pracowity tydzień z zajęć programowania. Nasi goście mieli okazje poznać polską kulturę i kuchnię. Oprócz tego, uczestniczyliśmy w różnych atrakcjach, takich jak warsztaty robienia krówek Usteckich czy szkolna dyskoteka. Pożegnalną atrakcją był konkurs na najlepszą fotografię Słupskich murali. Wszystkie zdjęcia zostały oczywiście włączone do naszej aplikacji „Hello World”, która budujemy od prawie dwóch lat.

Video
Mobile Apps - learn today, apply tomorrow

Image 7 Pod koniec listopada, grupa 6 uczniów wraz z opiekunami projektu p. Marią Rządkowską i p. Markiem Nędzusiakiem spędzili tydzień na Sycylii, na międzynarodowym spotkaniu projektowym. Był to bardzo pracowity tydzień, wypełniony zajęciami z programowania. Było to już trzecie spotkanie w międzynarodowym składzie, więc powoli projekt dobiega końca, jednak udało się osiągnąć wszystkie założone cele - nasza aplikacja już działa! Oprócz lekcji prowadzonych tym razem przez nauczycieli z Polski, mieliśmy okazję pozwiedzać niezwykle malownicze okolice Modici i Syrakuz. Nasz wyjazd świetnie podsumowuje jedno zdanie: "Long live Erasmus+"!!!

Czytaj więcej...

Erasmus - wizyta w Portugalii

erasmus portugalia 4.11.2018 r. siedem uczennic naszego liceum wraz z opiekunami prof. Andrzejewską i prof. Rządkowską wybrało się na projektowy wyjazd do słonecznej Portugalii. Cały tydzień dziewczęta poznawały  kulturę i tradycje innych krajów, tj. Turcji, Włoch i Francji. Szybko zacisnęły się więzy przyjaźni między wszystkimi uczestnikami Erasmusa. Spotkania projektowe polegały na zapoznawaniu i omawianiu problemów związanych ze środowiskiem. Portugalskie słońce przygrzewało twarze, jedzenie bardzo smakowało, a widoki zostały w pamięci na zawsze.

Oby więcej takich przedsięwzięć!

// ułatwienia dla niepełnosprawnych //konic ułatwień