Wymiany zagraniczne

Zapraszamy na wymianę do Rosji!

moscow 448006 960 720

Nie musisz uczyć się języka rosyjskiego, aby zobaczyć i zwiedzić Sankt-Petersburg, z jego wspaniałymi zabytkami i carskimi rezydencjami, poznać rówieśników mieszkających w NOWOGRODZIE WIELKIM!

Wszelkich informacji udziela organizator wymiany nauczyciel jęz. rosyjskiego Krystyna Walner

Partnerstwo szkół – nasi uczniowie na wymianie w Portugalii

W dniach od 25 maja do 2 czerwca grupa uczniów z naszego liceum wraz z opiekunem Panią Beatą Szlom odwiedziła jedną z portugalskich szkół średnich położoną w malowniczym miasteczku Fafe. Spotkanie odbyło się w ramach programu ,,Uczenie się przez całe życie - Wielostronne Partnerskie Projekty Szkół Comenius". Uczniowie mieszkali u tamtejszych rodzin i poznawali kulturę i obyczaje panujące w Portugalii. Poznali zasady panujące w szkole, uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych. Przy sprzyjającej pogodzie wzięli udział w różnych zabawach sportowych, takich jak: paintball, pływanie kajakiem, czy przeskok na lince nad rwącym potokiem. Nie obeszło się także bez zwiedzania drugiego co do wielkości miasta Portugalii - Porto oraz pierwszej stolicy - Guimarães. Po nawiązaniu międzynarodowych przyjaźni uczniowie wrócili do Polski z bagażem nowych doświadczeń. Teraz z niecierpliwością oczekują na przyjazd portugalskiej grupy, która zagości w polskich domach od poniedziałku (8 czerwca) do niedzieli.

COMENIUS – spotkanie projektowe w Turcji

W dniach 25 kwietnia – 2 maja odbyło się kolejne międzynarodowe spotkanie projektowe w ramach programu Uczenie się przez całe życie - Wielostronne Partnerskie Projekty Szkół Comenius. Tym razem miejscem spotkania była pięknie położona, na styku dwóch kontynentów, stolica Turcji – Stambuł.

Celem spotkania krajów partnerskich (Polska, Niemcy, Słowacja, Czechy, Bułgaria, Rumunia, Włochy, Grecja, Turcja) była ewaluacja dotychczasowych działań w ramach wspólnego projektu pt. Let’s fight obesity – it’s not our destiny! Jednym z zadań było przedstawienie przez wszystkie kraje wypracowanych przez nie tzw. „produktów” projektu, czyli np. prezentacji multimedialnych, filmów, broszur. Znalazł się również czas na poznanie kultury goszczącego nas kraju.

W spotkaniu projektowym wzięli udział dyrektorzy poszczególnych szkół biorących udział w projekcie (naszą szkołę reprezentował p. Mariusz Domański), szkolni koordynatorzy projektu (Beata Szlom) oraz nauczyciele zaangażowani w projekt (Irina Lach).

KOLEJNA WYMIANA W RAMACH PROGRAMU COMENIUS!

Tym razem zawitaliśmy do Stuttgartu w Niemczech – w ciągu kilku dni tj. od 23-29 listopada aktywnie uczestniczyliśmy w życiu szkoły Kaufmännische Schule Stuttgart Süd. Wraz z uczniami z Włoch poznawaliśmy uroki miasta i okolic, na każdym kroku doskonaląc język angielski. Mieszkając w domach u naszych niemieckich kolegów i koleżanek mieliśmy okazję bliżej poznać kulturę i obyczaje ich kraju. Podczas pobytu zwiedziliśmy m.in. nowoczesne Muzeum Mercedes – Benz, największy w Niemczech pałac barokowy – Ludwigsburg oraz poczuliśmy atmosferę zbliżających się świąt podczas otwarcia Weihnachtsmarktu.

„Let’s fight obesity – it’s not our destiny!” zobowiązuje, dlatego aby zademonstrować naszą walkę z otyłością wzięliśmy udział w zajęciach zumby, zdrowym lunchu przygotowanym przez uczniów szkoły oraz zaprezentowaliśmy nasze działania związane z tematyką projektu.
Wymiana nie byłaby wymianą, gdybyśmy nie dokonali wymiany doświadczeń, myśli czy spostrzeżeń dotyczących działań w ramach programu Uczenie się przez całe życie - Wielostronne Partnerskie Projekty Szkół Comenius.

Opiekunami tej wymiany, w której wzięła udział piątka uczniów z naszej szkoły, były p. Beata Szlom oraz p. Irina Lach

Wyjazd do Niemiec w ramach wymiany

W dniach 21.09 – 26.09.2014 roku trzydzieścioro uczniów naszego gimnazjum i liceum brało udział w wymianie ze szkołą Luidwig Witthoeft Oberschule w Wildau (Niemcy) Cały pierwszy dzień spędziliśmy w autokarze. Dotarcie do Kolberga – miejscowości, w której się zatrzymaliśmy – zajęło nam około sześciu godzin. Drugiego dnia skorzystaliśmy z atrakcji jakie oferuje Tropical Islands, a trzeciego uczniowie naszej szkoły podzieleni na grupy uczestniczyli w dwóch różnych lekcjach oraz w zajęciach wychowania fizycznego w Ludwig Witthoeft Oberschule – szkoły znajdującej się w podberlińskiej miejscowości Wildau. Dla każdego ta wizyta była dużym przeżyciem – można było zobaczyć, jak wygląda typowa niemiecka szkoła i zwiększyć swoją znajomość języka niemieckiego, jak i angielskiego.

Czytaj więcej...