zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”

znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

Kwesta na rzecz Hospicjum - zaangażowanie naszych wolontariuszy!

received 572990356771663
Znów wielki sukces zbiórki na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku. Do puszek 800 wolontariuszy w ciągu dwóch dni trafiło ponad 160 tys. złotych. Taką kwotę zebrano podczas zbiórki 1 i 2 listopada na słupskich cmentarzach oraz nekropoliach w Ustce, Kobylnicy, Siemianicach, Jezierzycach, Łupawie i Potęgowie. Z naszego Szkolnego Klubu Wolontariusza "Micek i przyjaciele" oraz z Chóru  Fantazja  wzięły w niej udział następujące osoby:
Arciszewska Lena, Bacmaga Maria, Bielańczuk Zuzanna, Borowiecka Julianna, Bukowska Amelia, Bzdek Julia, Chojnacka Magdalena, Dobranowska Julia, Drywa Martyna , Drzazgowska Helena, Dudzik Katarzyna, Falkowska Roksana, Formela Martyna, Gdowska Nikola, Geisler Zuzanna, Giers Julia, Jaremirska Martyna, Kaczmarska Zuzanna, Kasperska Zuzanna, Kaufman Martyna, Kaziul Kornel, Koralewski Adam, Kowalewska Natalia, Kuczyńska Julia, Kurkiewicz Aniela, Leszkiewicz Julia, Leśniowska Weronika, Mikołajczak Dawid, Minge Helena, Motowidło Lena, Mutka Oliwia, Nowicka Karolina, Orłowska Malwina, Piotrowska Wiktoria, Rokita Zuzanna, Stachowicz Kuba, Stawikowska Martyna, Stępień Julia, Szmigiel Justyna, Szmigiero Adrianna, Ulrych Małgorzata, Żurawik Oliwia.
Wolontariusze bardzo chwalili sobie miłą atmosferę oraz życzliwość ludzi. Uroku dodał drobny poczęstunek i herbatka, która rozgrzała naszych dzielnych wolontariuszy tuż po "rozliczeniu  się z puszek".
Wielkie podziękowania dla wszystkich zaangażowanych ( w tym dla p. Teresy Majki)!
Beata Szlom (opiekunka klubu)

"Micek" dla "Wiatraczka"

tytułowe W dniach 12 i 19 października (soboty) bieżącego roku odbyły się warsztaty informatyczne  dla dzieci ze Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Wiatraczek”. Wolontariuszki z  naszego Szkolnego Klubu Wolontariusza " Micek i przyjaciele" pomagały podopiecznym "Wiatraczka" w trakcie zajęć z robotyki i kodowania. Pomimo bardzo trudnego zadania dziewczyny dały sobie świetnie radę!
W zajęciach wzięły udział: Natalia Patejuk, Wiktoria Ollik i Joanna Modrzejewska z klasy IC, Julia Stępień, Nikola Gdowska i Helena Minge z klasy ID.  Dziękuję za zaangażowanie.
Beata Szlom (opiekunka Klubu)

Czytaj więcej...

URSUS RACE SŁUPSK

FB IMG 1569483410522 21 września 2019 roku, w Parku Trendla, odbył się bieg "Ursus Race Słupsk". Podczas tego wydarzenia wolontariusze  z naszego Szkolnego Klubu " Micek i przyjaciele" z ogromnym zapałem pomogli przy nadzorze punktów biegu oraz przygotowaniu trasy. Wśród tych osób znaleźli się: Julia Dobranowska, Martyna Drywa i Zuzia Rokita, klasa 1C; Dawid Mikołajczak i Kamila Sterańczak, klasa 1A; Helena Minge, klasa 1D.
Mimo chłodnej pogody w dniu wydarzenia wolontariusze wykonali przeznaczone dla nich zadania znakomicie i nie mogą się doczekać kolejnej edycji biegu.
received 728496264240825

Nasi wolontariusze na ogólnopolskiej gali

Wspaniali

W ubiegły weekend 7-9 czerwca wolontariuszki z naszego Szkolnego Klubu Wolontariusza "Micek i przyjaciele",Aleksandra Korkosińska (I a) oraz Kamila Telakowska (II D), uczestniczyły w XXV Finale Ogólnopolskiego Konkursu "Ośmiu wspaniałych". Uroczysta Gala miała miejsce 8 czerwca w Białogardzkim Centrum Kultury i Spotkań Europejskich. . Było to niesamowite przeżycie, gdyż dziewczyny miały możliwość wymiany doświadczeń, pomysłów i inicjatyw z innymi wolontariuszami uhonorowanymi tytułami "Wspaniałych".

Pomoc wolontariuszy w Bibliotece Pedagogicznej

62446689 676914352750097 5191382629156388864 n
W ramach działań naszego Szkolnego Klubu Wolontariusza  ,,Micek i przyjaciele" cztery uczennice z klasy 3a gimnazjum (Julia Terefenko,  Helena Jurecka, Zuzanna Kaczmarska i Aniela Kurkiewicz) przez cały rok szkolny pomagały w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiej przy ul. Jaracza w Słupsku.
Ich pomoc polegała na przenoszeniu książek ze starych magazynów  do nowych, "wyłączaniu" książek  z systemu biblioteki oraz wielu innych "bieżących" zadań.
Wolontariuszki  odwiedzały bibliotekę systematycznie,  raz w tygodniu, a czasem nawet częściej. Tak podsumowały: 'Cieszymy się, że mogłyśmy pomóc. Było to dla nas  nowe doświadczenie.