Wolontariusze dla Hospicjum

wpieramy hospicjum

W dniach 1 i 2 listopada na cmentarzu komunalnym w Słupsku odbyła się zbiórka na rzecz hospicjum. W kweście brało udział około 20 wolontariuszy z naszej szkoły. Jak co roku dostaliśmy żółte chustki, czerwone puszki i kalendarzyki dla wrzucających datki. Zostaliśmy podzieleni na grupy 2-3 osobowe, a każda grupa została przydzielona do jednej z sześciu bram. W tym roku pogoda była wyjątkowo przyjazna, dlatego też z jeszcze większą przyjemnością kwestowaliśmy. Na koniec w hospicjum czekał na nas słodki poczęstunek i gorąca herbata.
W akcji udział wzięli :
Bukowska Amelia, Bzdek Julia, Chojnacka Magdalena, Czarniak Hubert, Falkowska Roksana, Formela Martyna, Hyła Magdalena, Kamińska Dominika, Kania Aleksandra, Kowalewska Natalia, Kurkiewicz Aniela, Kwiatkowska Julia, Nowicka Karolina, Orłowska Malwina, Różycka Alicja, Śmigiel Justyna, Terefenko Julia.

Porozumienie szkoły z MOPR

Szkolny Klub Wolontariusza "Micek i przyjaciele" podpisał porozumienie o współpracy na rok szkolny 2018/2019 z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Słupsku.

Opiekunem klubu jest p. Beata Szlom.

Pomoc wolontariuszy podczas “Komeda Jazz Festival”!

jazz W dniach 11 i 13 października uczniowie należący do naszego Szkolnego Klubu Wolontariusza prężnie pomagali podczas XXIV “Komeda Jazz Festival”, m.in. w sprzedaży płyt i biletów. W czwartek koncert odbył się w Aureusie, natomiast w niedzielę w Słupskim Inkubatorze Technologicznym. Bilety kupiło naprawdę wiele osób, a atmosfera była niesamowita!

Za pomoc serdecznie dziękujemy wolontariuszom: Kalinie Bieńkowskiej, Kindze Narodzonek i Michałowi Solarczykowi.

SŁUPSKI CHARYTATYWNY BIEG NA RZECZ ZWIERZĄT

Wol TOZ W niedzielę 14 października na stadionie 650-lecia wolontariusze z naszego szkolnego klubu ,,Micek i Przyjaciele” pomagali przy organizacji VI Słupskiego Biegu Charytatywnego Na Rzecz Zwierząt zorganizowanego przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Słupsku.

Naszym zadaniem było ,,obstawienie” całej trasy (liczącej 7 km) w Lasku Północnym, jak również doping uczestników biegu.

Każdy z nas dostał pamiątkową zapinkę z napisem ,,Przyjaciel Zwierząt”.

Podziękowania otrzymali: Alicja Różycka, Kamila Telakowska, Weronika Palińska, Natalia Kłobukowska, Gabriela Hołowiej, Maja Bierka i Igor Łuszczyński.

Dzień Dawcy Szpiku - zaangażowanie naszych wolontariuszy

IMG 20181008 220447

Podczas ostatniego  weekendu (6-7 października) członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza "Micek i Przyjaciele" (w składzie: Aleksandra Korkosińska, Antonina de Putter, Amelia Bukowska, Karolina Nowicka, Liliana Gierczak oraz Filip Więcek) włączyli się do obchodów Dnia Dawcy Szpiku pomagając przy rejestracji potencjalnych dawców szpiku dla pięcioletniego Julka chorego na ostrą białaczkę limfoblastyczną.

Czytaj więcej...