II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama MickiewiczaBaner Tesla

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2018”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

logo Szloly Kompetencji Przyszlosci

Mickiewicz w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

 II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku znalazło się na 34 miejscu w II Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości wydanym przez Fundację Social Wolves pod patronatem medialnym. „Rzeczypospolitej”. W porównaniu z zeszłoroczną edycją jest to awans o 115 pozycji. Ranking uwzględnia 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1109 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zarejestrowali udział na portalu olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w roku szkolnym 2015/16.

Więcej: http://www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2016.pdf

Wolontariat

„Powitanie Wiosny z Zespołem Downa”

logo szk klubu wol 22021 marca 2018 r. dziewięcioro naszych wolontariuszy ze szkolnego Klubu Wolontariusza "Micek i przyjaciele" wzięło udział w wydarzeniu mającym na celu zachęcenie do wspólnych obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa. Akcja została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Słupska.

Po przygotowaniu stanowiska ze słodkim poczęstunkiem (róg W. Polskiego i Sienkiewicza) wolontariusze podzielili się na grupy i zajęli rozdawaniem cukierków i ulotek z informacją na temat Zespołu Downa. Natomiast najmłodsi odwiedzający korzystali ze stoiska, gdzie członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Wiatraczek" ciekawie malowali ich twarze. Na miejscu nie zabrakło też różnorodnych zabaw integracyjnych, w których aktywnie uczestniczyliśmy! Wolont akcja Downa

BIEG KAZIUKÓW

bieg W sobotę 3 marca wolontariusze z naszego szkolnego klubu „Micek i Przyjaciele” pomagali przy organizacji II Słupskiego Biegu Kaziuków - "Kaziukowa Piątka" i II Słupskiego Nordic Walkingu Kaziuków - "Kaziukowa Piątka" zorganizowanych przez Parafię pw. Św. Jana Kantego w Słupsku, Modular Consulting i Stowarzyszenie Drużyna Pomorska "Wilce".

Zadaniem naszych wolontariuszy było „obstawienie” całej długość trasy- 6 km (w Lasku Południowym), ale w trakcie zawodów uczestnicy mogli również liczyć na nasz gorący doping.

Po zakończonych zawodach na wszystkich czekała ciepła herbata i słodki poczęstunek. 

Gratulacje dla Szkolnego Klubu Wolontariusza „Micek i przyjaciele”!

wolontariat dyplom 5 grudnia w Polskiej Filharmonii "Sinfonia Baltica" w Słupsku odbyła się uroczysta GALA WOLONTARIATU 2017.

Z naszego klubu wzięły w niej udział następujące osoby: nasza koordynatorka p. Beata Szlom oraz Roksana Falkowska, Zuzanna Hubisz, Weronika Leśniowska, Dominika Rogowska, Marta Depta, Izabela Depta, Anna Dąbrowska, Jakub Dąbrowski, Alicja Górmińska, Piotr Wojciechowski, Wiktoria Furmanek, Julia Skołysz, Kamila Telakowska, Michał Siciński i Igor Łuszczyński. Podczas gali nagrodzono najbardziej aktywnie działające kluby wolontariusza - w tym nasz! Na ręce przewodniczącej klubu wręczono nam dyplomy uznania.

Ponadto ogłoszono laureatów lokalnego Konkursu „Barwy Wolontariatu” oraz Konkursu „Młodzieżowa Inicjatywa Lokalna 2017”. W pierwszym konkursie wyróżnienia otrzymały Wiktoria Furmanek oraz Julia Skołysz, w drugim natomiast nasz klub otrzymał miano laureata - wszystko dzięki inicjatywie wymyślonej przez Wiktorię Furmanek i projektu „Czerwone Kapturki” realizowanego przez nasz klub w październiku i listopadzie.

Czytaj więcej...

Porozumienie z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Słupsku

Szkolny Klub Wolontariusza "Micek i przyjaciele" działający w II LO im. A. Mickiewicza

podpisał porozumienie współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Słupsku.

Opiekunem klubu jest p. Beata Szlom.

Warsztaty integracyjne dla wolontariuszy

wol  

Wolontariusze są pomocni, dzielni, pracowici, ale przede wszystkim potrafią dzielić się radością z innymi. 5 grudnia aula szkolna była wypełniona radością. Tego dnia odbyło się spotkanie wszystkich wolontariuszy z klubu „Micek i przyjaciele”. Uczniowie integrowali się ze sobą za pomocą prostych zabaw uczących pracy w grupie. Na ich twarzach widniał uśmiech, który „zarażał” szczęściem. Wolontariusze znowu skutecznie pomogli, tym razem odkryć w sobie nawzajem cząstkę dziecka i poznać siebie bliżej.

Warsztaty przeprowadziła Wiktoria Furmanek – przewodnicząca naszego klubu.

 

 

Czytaj więcej...

*/