Grupa Rekonstrukcji Historycznych

DSC 6571 W dniu 27 XI 2017 roku miała miejsce prezentacja Grupy Rekonstrukcji Historycznych "Grzmot". Uczniowie mieli okazję zapoznać się z wyposażeniem i historią 1. Morskiego Pułku Strzelców. Przewodnikiem prezentacji był por. Andrzej Liberek, natomiast szkołę w tym przedsięwzięciu reprezentował Rene Hanak, uczeń klasy II A. Wszyscy zostali zapoznani z historią postaci takich jak kpt. Aleksander Pawelec, pułk. Mieczysław Mozdyniewicz, por. kaw. Grzegorz Cydzik i gen. Stanisław Grzmot-Skotnicki.

W dwóch spotkaniach wzięło udział około 160 osób z klas I i II wraz z nauczycielami.

DSC 6573   DSC 6575

DSC 6576   DSC 6577