Projekt edukacyjny p.t. „Pozostałości cmentarza żydowskiego w Słupsku”

Od wiosny 2017 grupa sześciu uczniów z klas II Gimnazjum realizowała projekt edukacyjny p.t. „Pozostałości cmentarza żydowskiego w Słupsku”. W końcu nadszedł czas na zaprezentowanie wyników ich pracy.

W skład zespołu pracującego pod kierunkiem p. Warcisława Machury wchodzili:  Ludwika Korniat, Julia Nowosadko, Bartosz Nowosadko, Małgorzata Kliszcz, Magdalena Wietrzyńska oraz Olga Kowalska.

Zaprezentowali oni swoje opracowanie na forum Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku we wtorek 26 września 2017 r.  przed licznie przybyłymi słupskimi miłośnikami historii oraz przed swoimi nauczycielami, wychowawcami, kolegami. Przybył również Dyrektor naszej szkoły p. Mariusz Domański.

Wystąpienie uczniów spotkało się z ogólnym uznaniem słuchaczy. Chwalono ogrom wykonanej przez nich pracy, ich zaangażowanie, dużą wiedzę, świetne zaprezentowanie wykładu, swobodę wypowiedzi, precyzyjne rozróżnianie między faktami pewnymi, a przypuszczeniami hipotezami. Padło nawet stwierdzenie, że takiej pracowitości i dojrzałości nie powstydziliby się nawet studenci-twórcy prac licencjackich.

Efekty projektu zostaną wkrótce zaprezentowane w naszej szkole i być może posłużą jako podstawa do kolejnych działań młodszych roczników gimnazjalistów.

FOTOGALERIA

Materiał wyemitowany w Radiu Koszalin w audycji "W dobrym klimacie" 28 września 2017 r. do odsłuchania w pliku mp3 - TUTAJ