UWAGA !!!

76-200 Słupsk

sekretariat@lo2.slupsk.pl

„ŻEBY NIE BYŁO ŚLADÓW”

Uczniowie klasy 3a pozują na tle wejścia do szkoły. 29 września uczniowie klasy 3a wraz z wychowawczynią wzięli udział w seansie filmu reżyserii Jana P. Matuszyńskiego pt. „ Żeby nie było śladów”.

Film, którego premiera odbyła się podczas 78. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, zakwalifikował się do konkursu głównego festiwalu. Mieliśmy możliwość poznania dramatycznej historii maturzysty – Grzegorza Przemyka, który w 1983 roku został zaatakowany przez funkcjonariuszy Milicji Obywatelskiej, co doprowadziło do jego śmierci.

Film zyskał uznanie wielu krytyków filmowych. Polska Komisja Oskarowa ogłosiła, iż film ten będzie reprezentować Polskę na Gali Oskary 2022 w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Międzynarodowy.

Dawid Mikołajczak 3a

Festiwal uliczny

Plakat Festiwalu ulicznego - 19 września 2021 r. godzina 12 do 17

Warsztaty praktyczno-edukacyjne dla uczniów klas ósmych

plakat promujący zajęcia praktyczno-edukacyjne dla klas ósmych

Szkoła odpowiedzialna cyfrowo

szkola odp cyfrowo

DSC 5346 1
Po niezwykłym roku szkolnym mogliśmy przed wakacjami pożegnać się normalnie, jak co roku w auli naszej szkoły. Co prawda z powodu wymogów sanitarnych uczniowie musieli podzielić się na dwie grupy, ale jednak mogliśmy znów poczuć się społecznością, znów odczuć, że wspólnie: uczniowie i nauczyciele pracujemy na nasz sukces.
Można było nagrodzić tych, którzy w trudnych warunkach nauczania zdalnego umieli się jednak wykazać sukcesami w konkursach i olimpiadach, w czytelnictwie, w działalności wolontariackiej. Nawet światowa epidemia nie była w stanie zagrozić poważnie duchowi II LO w Słupsku!

Finaliści olimpiady "Zwolnieni z teorii"

Mamy przyjemność poinformować, że uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Mickiewicza w Słupsku : Ola Madyńska, Martyna Klasa, Wiktoria Kościelna, Michał Grądzki, Łukasz Saldat, Emilia Łoboda, Aleksandra Kania, Martyna Malczewska, Julia Szuleta, Hubert Czarniak, Olaf Kulwas, Daria Lewicz, Wiktoria Kondras, Kamila Stereńczak, Klaudia Bereza, Aleksandra Klimczak, Natalia Radziejewska, Maja Górska, Zuzanna Łysakowska Natalia Krzaczkowska, Valeria Gavrilita, Natalia Nawrocka, Julia Terefenko, Gabrysia Hołowiej, Adriana Kozłowska, Krzysztof Mikucki, Hubert Domański, Julia Sawka, Aleksandra Kopka zostali finalistami VII edycji olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Oznacza to, że znaleźli się w gronie 3824 osób w Polsce, które swoim działaniem pomogły łącznie aż 10 milionom osób!