ul. Mickiewicza 32,
76-200 Słupsk

Uczniowie z II LO świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF

IMG 3501 20 listopada nasza szkoła brała udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. Obchody tego dnia przygotowały klasy 1A oraz 1E.

W tym roku przypadła wyjątkowa - 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, bowiem w 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość ich praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczeniu w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie dzieci.

 

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy. W naszej szkole zarówno uczniowie, jak i nauczyciele ubrani byli w kolorze niebieskim, wejście do szkoły, udekorowane niebieskimi balonami, informowało o tym wyjątkowym dniu. Gazetka ścienna przedstawiała prawa dziecka. Ponadto na korytarzach szkolnych wyświetlane były prezentacje i filmy o Konwencji o prawach dziecka, a podczas lekcji wybrani uczniowie przeprowadzali w każdej klasie quiz znajomości praw dziecka. Dla najlepszych była przewidziana nagroda Dyrektora Szkoły.

Obchodząc ten dzień pokazaliśmy wsparcie i solidarność z dziećmi, których prawa nie są respektowane.

IMG 3502   IMG 3503

// ułatwienia dla niepełnosprawnych //konic ułatwień